Giriş yaparak siteyi daha kapsamlı kullanabilirsiniz. Buradan üye olabilirsiniz.

Çatı Penceresi

8 ay önce   Firma Rehberi   İstanbul   351 Ziyaret Referans: wMvbmZOdYAl

Çatı penceresi genellikle çatıya entegre edilen bir pencere türüdür. Çatıda yer alan bu pencere, doğal ışığın içeri girmesine ve havalandırmanın sağlanmasına yardımcı olur. Çatı pencereleri genellikle tavan araları veya çatı katları gibi alanlarda kullanılır.

Çift kanatlı pencereler genellikle birinci kat çatı katlarında bulunur ve geniş açılabilir kanatları ile bol miktarda doğal ışık ve havalandırma sağlar.

Tek kanatlı pencereler daha küçük çatı alanlarına veya çatı tavan aralarına yerleştirilir. Tek kanatlı pencereler tek bir kanadıyla doğal ışık sağlar.

Vitrin pencereleri çatı katlarında daha fazla ışık almak için kullanılır. Genellikle yüksek ve dik açılarda yerleştirilirler, bu sayede daha fazla güneş ışığı içeri girebilir.

Çatı pencereleri çatı yapısına uygun şekilde tasarlanır ve kurulur. Yağmur, kar ve rüzgar gibi hava koşullarına dayanıklı olmaları gerekir. Isı yalıtımı ve su sızdırmazlık da önemlidir.

Pencereler çatı katlarını daha kullanışlı ve rahat hale getirmek için sıklıkla kullanılır. Manzara izleme ve yıldızları gözlemleme amacıyla da tercih edilebilirler.

Etiket:

pencere